כאשר אומרים תזונה מה זה אומר?

אחד האתגרים הגדולים בחיים הוא ניהול של האוכל מאחר וכל יום על האדם לאכול כדי להתקיים. המחשבה אודות האוכל מעסיקה אותנו במשך היום אפשר לומר במשך כל היום גם כשאנחנו לא אוכלים, מפני שאז אנחנו עסוקים בכך שלא אכלנו ובמועד שנאכל שלא לדבר על הרעב שתוקף אותנו ומפריע לתפקוד באותה העת כשהוא מופיע. אז כשאומרים תזונה אפשר להגיד שהכוונה להתעסקות יומיומית בצורך קיומי ואם ניקח התעסקות זו צעד קדימה נוכל להשפיע לטובה על חיינו באופן משמעותי מפני שהאוכל משפיע בצורה קיצונית על המראה שלנו והמראה שלנו משפיע על מצב הרוח שלנו ומצב הרוח משפיע על התפקוד היומיומי שלנו. מכאן אפשר להסיק כי האוכל משפיע על מצבנו הנפשי גם על רמת הדיכאון והחרדה.

מסקנה:       

  • ניתן להשתמש בתזונה ככלי ריפוי לטפל במצבים רפואיים ונפשיים שונים.
  • בעזרת אכילת מזון נכון ושילוב הרגלי אכילה נכונים אפשר להשיג שינוי משמעותי במצב הרוח ובמצב הגופני והנפשי.

האכילה בחיינו: האם אפשר לוותר על ההנאה מאוכל?  

כבוד! מגיע לאוכל כבוד! הוא מחייה אותנו ובלעדיו אי אפשר לכן מגיע לו כבוד. אפשר לוותר על ההנאה מהאוכל גם כשאוכלים הרבה, אבל זה מיותר ואפילו חבל. אוכל משפיע עלינו גם לטובה, הוא מהווה מקור טוב לנחמה להרגשה טובה ואנחנו משלבים רגשות ויחס אוהד כלפיו עם ניהול נכון. כשאני בוחר את המזון שאוכל אני בוחר להטיב עם עצמי אני בוחר להתייחס אל עצמי בכבוד בעזרת האוכל. למעשה האוכל הוא ביטוי לכבוד שאני רוחש לעצמי. בדיוק אם היה בא לביתי אורח חשוב והייתי רוצה להגיש לו את האוכל המשובח והבריא ביותר כדי להביע את הערכתי כלפיו כך אני מתייחס אל האוכל שלי.

שליטה וניהול אכילה

מי הוא מי? האם אני שולט באוכל או האוכל שולט בי? אוכל, כידוע הוא לא איש קטן עם שכל שאומר לי מה לאכול. לכן צריך לנהל את האוכל בדיוק כמו שמנהלים כל דבר אחר חשוב לנו בחיים. זה לא פשוט לנהל אוכל אבל את זה לומדים ומתרגלים לא רק בעזרת תפריטים או דיאטה אלא בעזרת הבחירה של מי אני רוצה להיות ואיך אני רוצה להיראות. לא רזה מידי, לא שמן ובטח בריא ושמח.  

 איך אפשר לשלוט על המוח כדי לאכול נכון?

במרכז הטיפול הרב תחומי קיים טיפול פרטני של דיאטנית קלינית וכן טיפולים בקבוצה או סדנאות מרוכזות העוסקות בתזונה וניהול אכילה. במסגרת הטיפול לומדים כיצד לארגן את הסביבה הביתית, כיצד לשנות את התפיסה המוחית באכילה ומתי מומלץ להתחיל ולהפסיק לאכול. ניהול אכילה כבר אמרנו הוא חלק מניהול חיים לכן אנחנו מציעים להתחיל בשינויים קטנים שעושים שינויים גדולים.

לומדים מהם המאכלים המסייעים לירידה במשקל, איך לאזן את הצלחת כדי לרדת במשקל לבחור בין חלבונים, פחמימות וירקות. מבינים אחת ולתמיד ומה יתרום למצב רוחנו ומהו אורח חיים בריא הכולל הנבטות ומזונות על.

 לא רק תיאוריה

איך עושים את זה בפועל? איך יורדים במשקל ואיך נמנעים מבולמוסים/התקפי אכילה ואיך שולטים על האכילה במהלך היום ואיך מתיידדים עם האוכל ומפסיקים לפחד מהשמנה כל כך הרבה שאלות מתרוצצות לנו בראש אבל לכולן יש שיטה אחת הכוללת הבנת משמעות האכילה היומיומית לאורך זמן, בחירת המזון הטוב מבלי לוותר על אוכל טעים הגורם לנו הנאה ושמחה ומקבלים כלים מעשיים איך לנהל את המחשבות סביב האוכל, איך לעצור את השפעתן על תחושת הרעב והשובע ולהיות רזים ובריאים.

במרכז הטיפול הרב תחומי גם בקבוצה העבודה היא למעשה פרטנית בה לא רק התפריטים הם אישיים אלא גם  שינוי הרגלים בתפיסה המוחית